مجتمع آموزشی غیر دولتی قلم

درباره مجتمع فرهنگی آموزشی قلم  که یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی کشور در مقاطع تحصیلی متوسطه و ابتدایی بوده باید گفت با بهره گرفتن از کادری متخصص و با تجربه در صدد رشد استعدادهای درخشان دانش آموزان کشور پهناور ایران بوده است.

مجتمع فرهنگی آموزشی قلم یکی از مدارس معتبر و معروف ایران است که در زمینه آموزش و پرورش دانش‌آموزان فعالیت می‌کند. این دبیرستان به عنوان یکی از مؤسسات آموزشی ارتباطی بین‌المللی شناخته شده است و مسیر آموزش و پرورش در آن به سمت ارتقاء دانش‌آموزان و توسعه مهارت‌های آنها متمرکز می‌شود.

تاریخچه دبیرستان قلم به دوران پهلوی اول و زمان حکومت رضا شاه پهلوی (1314 – 1340 شمسی) بازمی‌گردد. این دبیرستان از آغاز تأسیس خود با اهتمام به آموزش‌های علمی و ادبی در مسیر ارتقاء سطح دانش جوانان در ایران فعالیت داشته است. از آن زمان تا به امروز، دبیرستان قلم همچنان ادامه فعالیت خود را با رعایت استانداردهای آموزشی بالا و تلاش برای ایجاد محیطی پویا و پرورش نخبگانی در حوزه‌های مختلف ادامه داده است.

این دبیرستان با برنامه‌های کمک آموزشی مناسب، اعتقاد به ترکیب تئوری با عمل و تربیت نخبگانی از دانش‌آموزان خود، تلاش می‌کند تا نقش برجسته‌ای در توسعه سطح آموزش و پرورش در ایران داشته باشد. هدف این دبیرستان ایجاد انگیزه و اشتیاق در دانش‌آموزان به سمت یادگیری، تحقیق و خلاقیت است تا در آینده به عنوان نخبگان و متخصصان موثر در جامعه فعالیت نمایند.

بهره گرفتن از آخرین متدهای آموزشی بهمراه فضا و امکانات آموزشی مناسب یکی از مهم ترین خصوصیات این مرکز آموزشی می باشد.

امید است با توجه به شرایط سخت تحریم ها و حجمه تبلیغات دشمنان اسلام و کشور، ما در تلاش هستیم بتوانیم با پرورش دانش آموزان زبده و کارآمد بتوانیم بر تمامی محدودیت های موجود قلبه کنیم

پیش دبستانی و دبستان

مساحت 750 متر مربع و زیر بنای 1300 متر مربع در 4 طبقه با امکانات ویژه، نمازخانه،سالن اجتماعات، آزمایشگاه های تخصصی، کارگاه های ویژه رباتیک، سایت رایانه، کلاس هوشمند، کتابخانه، ناهار خوری و امکانات ورزشی و… آماده خدمت رسانی به فرزندان عزیز شما اولیاء محترم می باشد.

دبیرستان دوره اول

دبیرستان دوره اول قلم تاسیس 1375 در زمینی به مساحت 750 متر مربع و زیر بنای 1300 متر مربع در چهار طبقه با امکانات ویژه آماده خدمت رسانی به فرزندان عزیز شما اولیاء محترم می باشد. این واحد آموزشی در منطقه 5 تهران با کسب رتبه های عالی در سطح منطقه و استان از مدارس درجه 1 می باشد . این واحد آموزشی دارای فضای فیزیکی استاندارد تحت نظر اداره نوسازی وزرات آموزش و پرورش، کلاس های استاندارد و بهداشتی، سالن اجتماعات، آزمایشگاه، کارگاه، نمازخانه،زمین ورزش، اطاق هوشمند، سایت رایانه، نمازخانه، زبان ترمی، روبوتیک، برگزاری امتحانات ماهانه، نیم ترن، ترم المپیادها، مبتکران و اطلاع رسانی مستمر به اولیاء، کلاس های آموزش خانواده، جلسات مداوم با اولیاء محترم جهت بررسی اوضاع آموزشی و تربیتی دانش آموزان  می باشد.

هدف اصلی مدرسه تربیت جوانانی صادق، سالم، متشرع و خدمتگزار جامعه است.

دبیرستان دوره دوم

مساحت 750 متر مربع و زیر بنای 1300 متر مربع در 4 طبقه با امکانات ویژه، نمازخانه،سالن اجتماعات، آزمایشگاه های تخصصی، کارگاه های ویژه رباتیک، سایت رایانه، کلاس هوشمند، کتابخانه، ناهار خوری و امکانات ورزشی و… آماده خدمت رسانی به فرزندان عزیز شما برای ساختن جوانانی برومند، صاحب تفکربریا ساختن ایرانی سربلند می باشد.

سخنانی از موسس مجتمع فرهنگی آموزشی قلم

سید مهرداد طباطبایی

من سید مهرداد طباطبایی هستم، فارغ التحصیل دبیرستان مفید هستم، مقطع کارشناسی را در دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات گذراندم و مدرک مقطع کارشناسی ارشد را نیز در رشته مهندسی مکانیک، گرایش طراحی کاربردی از دانشگاه تربیت مدرس اخذ نمودم.

پس از پایان دوره کارشناسی ارشد بیشتر در صنعت هوانوردی فعال بودم و برای دکتری اقدامی نکردم، از روی علاقه و همچنین با اخذ پروژه کارشناسی ارشد در زمینه رباتیک، در این حوزه شروع به فعالیت کردم. ابتدا ربات یاور یک را برای کمک به جانبازان طراحی و در طراحی و ساخت چندین پروژه رباتیک دیگر نیز شرکت داشتم که در بخش‌های مختلف مثل بخش‌های آزمایشگاهی و حتی نظامی نیز کاربرد دارند.

سید مهرداد طباطبایی

موسس مجتمع فرهنگی آموزشی قلم

عضو کمیته رباتیک نیز بودم، در پروژه‌هایی با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و زیر نظر وزارت بهداشت و سازمان‌های دفاعی حضور داشتم، در حال حاضر نیز دوره دکتری را بصورت پژوهش محور در دانشگاه علوم تحقیقات می‌گذرانم.

بصورت مشاوره‌ای نیز با پنها (سازمان پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران) در زمینه ساخت CBTهای تعمیر و نگهداری هلیکوپتر، همکاری می‌کردم.

در حال حاضر به عنوان پروژه‌ دکتری روی تحلیل خرابی و روش‌های تخمین و افزایش عمر قطعات موتور که موضوع مرتبط با صنعت هوانوردی است تحقیق می‌کنم، ضمنا در زمینه‌های مختلف در این حوزه نیز مقالاتی را ارائه نموده‌ام.

حدود 26 سال است که عضو هیات علمی دانشکده می‌باشم و در طی این سال‌ها سمت‌های مختلفی را در دانشکده داشته‌ام اعم از معاون پژوهش، معاون اجرایی، مدیر گروه تعمیر و نگهداری، و از اسفند 1398 نیز به عنوان ریاست دانشکده مشغول به خدمت می‌باشم.

چرا دبیرستان ما را انتخاب کنید؟

کادر آموزشی با تجربه

دبیرستان خوب باید دارای کادر اموزشی و مدرسین با تخصص‌های عالی و تجربه‌ی کافی باشد. این مدرسین باید توانایی برقراری ارتباط مثبت با دانش‌آموزان و بهره‌گیری از روش‌های مدرسه‌ای نوین را داشته باشند

تجهیزات و امکانات بروز

دبیرستان خوب باید از تجهیزات و امکانات بروز و مناسب برخوردار باشد. این امکانات می‌توانند شامل کتابخانه‌های خوب، آزمایشگاه‌ها، مراکز ورزشی، تجهیزات تکنولوژیکی و… باشند.

توجه به روحیه‌ی دانش‌آموزان

دبیرستان خوب باید به روحیه‌ی دانش‌آموزان و حفظ شادی و رضایت آن‌ها توجه کند. این امر می‌تواند با ارائه‌ی فرصت‌ها برای شرکت در فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی رخ دهد

برنامه‌ تحصیلی متنوع و جذاب

دبیرستان خوب باید برنامه‌ تحصیلی متنوع و جذابی داشته باشد که دانش‌آموزان را درحوزه‌های مختلف تحریک کند.این برنامه‌ها باید شامل دروس علمی، هنری، ورزشی و انسانی باشند تا دانش‌آموزان فرصتی برای تجربه‌ی چند رشته‌ای داشته باشند

محیط ایمن و دوستانه

دبیرستان خوب باید اطمینان حاکم کند که دانش‌آموزان در یک محیط ایمن، دوستانه و آماده‌یادگیری قرار دارند

محیط آموزشی مناسب

محیط آموزشی دبیرستان نقش مهمی در یادگیری دانش‌آموزان ایفا می‌کند. یک دبیرستان خوب باید از محیطی آرام و دلنشین برخوردار بوده و از زیبایی‌شناسی و تنوع در تزئینات استفاده کند

ارتباط با والدین

دبیرستان خوب باید با والدین دانش‌آموزان ارتباط موثری داشته باشد و آن‌ها را در جهت یادگیری بهتر فرزندان خود حمایت کند

توجه به تنوع فرهنگی

یک دبیرستان خوب باید به تنوع فرهنگی احترام گذاشته و محیطی را فراهم کند که همه‌ی دانش‌آموزان احساس تعلق و ارتباط را داشته باشند

پورتال های مرتبط